چرا باید کرم دور چشم استفاده کنیم؟

کرم دور چشم

علل پیری پوست دور چشم و ظهور چین و چروک

پوست دور چشم یکی از اولین نواحی است که نشانه‌های افزایش سن در آن ظهور می‌کند. تمام حرکات صورت ازجمله اخم کردن، خندیدن و… در ایجاد چین و چروک دور چشم تأثیرگذار هستند و خطوط خنده، خطوط پاکلاغی پای چشم و چین و چروک ریز دور چشم را در طول زمان به وجود می‌آورند. البته می‌توان با کنترل این حرکات به‌صورت خودآگاه، ایجاد این چین و چروک را تا حدودی کنترل کرد. برای مثال با کنترل در بالا بردن ابروها، می‌توان از ایجاد خطوط عمیق در پیشانی جلوگیری کرد. هم‌چین نگاه کردن با چشم‌های نیم‌باز یا به‌اصطلاح ریز کردن چشم‌ها، عامل اصلی ایجاد خطوط ریز دور چشم است که با استفاده مداوم از عینک آفتابی در مقابل نور خورشید، ترک سیگار و چکاپ سالیانه برای برطرف کردن مشکلات بینایی می‌توان تا حدود زیادی آن را کاهش داد.

گام بعدی در جلوگیری از پیدایش چین و چروک، کاهش و یا حذف آرایش چشم و همچنین عمل‌های زیبایی مانند کشیدن پوست حساس دور چشم می‌باشد. با همه این‌ها پیری پوست امری طبیعی و اجتناب‌ناپذیر است. جالب است بدانید پیری پوست از بیست سالگی آغاز می‌شود و به‌مرور زمان این روند افزایش می‌یابد؛بنابراین پیدایش چین و چروک‌ در صورت امری اجتناب‌ناپذیر می‌باشد. لذا جدا از اقداماتی که در بالا ذکر شد، لازم است از همان سنین جوانی مراقبت‌های جدی از پوست به‌ویژه پوست حساس و ظریف دور چشم داشته باشیم تا پیری پوست را به حداقل خود برسانیم. در این میان استفاده از کرم دور چشم به‌عنوان گزینه مهم و اساسی مطرح است.

چرا باید از کرم دور چشم استفاده کنیم؟

پوست دور چشم حساسیت بیشتری نسبت به پوست سایر قسمت‌های بدن دارد. از این رو کرم‌های دور چشم با ترکیبات غلیظ و متراکم، مناسب پوست حساس این ناحیه ساخته می‌شوند تا عارضه‌های دور چشم را با اثربخشی بیشتری التیام بخشند.

همان‌گونه که حتماً می‌دانید کلاژن، حالت کشسان پوست را تقویت می‌کند و وجود آن، عامل شادابی و جوانی پوست به شمار می‌آید. از طرفی استفاده از محصولات مراقبت از دور چشم حاوی ویتامین‌ C، پپتیدها، سرامید، اسید هیالورونیک و رتینول، افزایش تولید کلاژن را به دنبال دارند. این مواد خاصیت آبرسانی قوی دارند و جلوی ازبین‌رفتن آب پوست را می‌گیرند تا پوست حالت کشسان خود را حفظ کند و قوام داشته باشد.

بسیاری از متخصصان پوست بر این باور هستند که رتینول نقش بسیار مهمی در تقویت پوست دور چشم دارد، اما استفاده از این ماده برای بسیاری از افراد مناسب نیست چراکه احتمال دارد به پوست آن‌ها آسیب برساند.

نکته حائز اهمیت آن است که اگر حواستان به این عارضه‌ها نباشد، پس از گذشت چندین سال از عمر آن‌ها، احتمال درمان کامل، کاهش می‌یابد.

در مجموع باید گفت استفاده از محصولات مراقبت از دور چشم برای همه افراد مخصوصاً سنین بالای ۳۰ لازم و ضروری است؛ به شرط آنکه خرید کرم دور چشم متناسب با عارضه‌ای انجام شود که قصد برطرف‌کردن آن را دارید.

نحوه استفاده از کرم دور چشم

همه فکر می‌کنند که می‌دانند که چگونه از کرم چشم استفاده کنند! شما فقط آن را زیر چشمان خود قرار داده و آن را روی پوست خود می‌مالید. درست است؟ کاملاً اشتباه است! روش درست استفاده از کرم چشم به یک شکل بسیار ظریف می‌باشد، متأسفانه، بسیاری از افراد هنوز نحوه استفاده از کرم چشم را نمی‌دانند.

برای به دست آوردن بهترین نتایج از کرم دور چشم خود، این مراحل ساده را دنبال کنید:

  • استفاده از کرم به‌اندازه دانه نخود برای هر چشم و نه بیشتر. استفاده از کرم بیشتر به تأثیرگذاری آن اضافه نمی‌کند. فقط باعث می‌شود کرم شما زودتر تمام شود. ضمن اینکه پوست حساس دور چشم تحمل چربی بیش‌ازحد نیاز را ندارد.
  • کرم دور چشم را روی نوک انگشت حلقه خود قرار دهید. همیشه از انگشت حلقه خود استفاده کنید، زیرا این انگشت ظریف‌ترین انگشت شماست.
  • کرم را به‌صورت نقطه‌ای در اطراف چشم قرار دهید. توجه داشته باشید که از استفاده آن در نزدیکی چشم جلوگیری کنید چون باعث قرمزی و سوزش چشم می‌شود.
  • با نوک انگشت حلقه خود، به‌آرامی کرم چشم را به روی پوست خود بچرخانید تا کاملاً جذب شود.
  • کرم را بر روی پوست خود نکشید! پوست اطراف چشم شما نازک و شکننده است، بنابراین کشیدن و کشش درواقع باعث ایجاد چین و چروک بیشتر خواهد شد، نه اینکه باعث کاهش آن‌ها شود.
  • به‌آرامی نوک انگشت حلقه خود را در اطراف هر چشم به‌صورت دایره‌ای حرکت دهید تا کرم باقی‌مانده جذب پوست شود.
  • قبل از استفاده از محصولات دیگر مانند محصولات آرایشی یا کرم‌های ضد آفتاب، حداقل دو دقیقه صبر کنید تا کرم دور چشم جذب پوست شود.

نکته مهم دیگر درباره دفعات استفاده از این کرم می‌باشد. ضرورتی برای استفاده بیش از دومرتبه در طول شبانه روز وجود ندارد. این کرم را می‌توانید شب‌ها قبل از خواب استفاده کنید. توجه داشته باشید که قبل از استفاده باید تمام موارد آرایشی روی صورت را پاک‌کرده باشید. برای تأثیرگذاری بیشتر می‌توانید یک‌بار نیز در طول روز از آن استفاده کنید. بهترین زمان برای مصرف کرم دور چشم در طول روز، صبح می‌باشد. قبل از اینکه از مرطوب کننده‌های دیگر، ضد آفتاب یا کرم‌های آرایشی استفاده کنید، این کرم را برای دور چشم خود استفاده کنید.

 

افضلی
دیدگاه کاربران 4,245 دیدگاه